27.12.2018

РІШЕННЯ ГРЕБІНКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВІД21 ГРУДНЯ 2018 РОКУ № 473-XXV-VII “Про затвердження Програми оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2019 році”

Від адміністрація

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

 Р І Ш Е Н Н Я

від 21 грудня 2018 року                                                    № 473 – ХХV- VІI

смт Гребінки

 

Про затвердження Програми оздоровлення та літнього відпочинку дітей

у 2019 році

З метою організації літнього відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей влітку 2019 року, створення належних умов для проведення оздоровчих заходів, керуючись розпорядженням Президента України “Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей”, Постанови КМУ “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт, які залишились без піклування батьків”, Постанови КМУ “Про затвердження державної програми відпочинку та оздоровлення дітей”, постанови КМУ “Про додаткові заходи щодо посилення захисту багатодітних і неповних сімей”, ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Програму оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2019 році згідно додатку № 1.
 2. Затвердити Положення про порядок відбору та направлення дітей селища на оздоровлення та відпочинок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі – Положення) згідно додатку № 2.
 3. Контроль за виконанням Програми покласти на постійну депутатську комісію з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, соціального захисту населення (голова комісії Волошин В.М.).

 

 

 

Селищний голова                                        Н.С. ЗБАРАЩЕНКО

                                                                                     Додаток № 1

до рішення сесії селищної ради

від 21.12.2018 року  № 473-ХХV-VII

ПРОГРАМА

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ

 смт Гребінки Васильківського району Київської області

у 2019 році

 1. Загальні положення.

В умовах зміни соціально-політичних пріоритетів, формування ринкових відносин, економічної та екологічної кризи в Україні різко підвищуються психоемоційні навантаження на людину. Особливо вразливою категорією населення в цих умовах є підростаюче покоління. Турбота про здоров’я дітей є найважливішою соціальною проблемою, яку повинна вирішувати наша держава в найближчий час.

 1. Мета і основні завдання програми.

Головна мета програми – забезпечення загальних, життєво важливих потреб дітей та юнацтва в оздоровленні; збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення; змістовному відпочинку, санаторно-курортному лікуванні, туристично-екскурсійному обслуговуванні, забезпеченні повноцінного відпочинку, оздоровлення і виховання учнівської молоді, раціонального та змістовного використання нею вільного часу і проведення дозвілля, ознайомлення з національною історико-культурною спадщиною та природним середовищем рідного краю та всієї країни.

 1. Фінансове забезпечення Програми.

Видатки, пов’язані з відпочинком та оздоровленням дітей, здійснюються за рахунок виділених в установленому порядку коштів з державного та місцевого бюджету, коштів підприємств, установ, організацій, передбачених на оздоровлення дітей.

 1. Очікувані результати виконання Програми.

4.1. Збільшення кількості оздоровлених дітей, що мають статус, зокрема:

– дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– дітей – інвалідів;

– дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС,

дітей учасників АТО;

– діти  із сімей, які зареєстровані як внутрішньо переміщені;

– дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;

– дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

– активних учасників шкільного самоврядування, художньої

самодіяльності,спортивного життя;

– талановитих та обдарованих дітей.

 1. Завдання Програми та її основні заходи.

5.1. Вжити невідкладних заходів щодо належної підготовки до відпочинку та оздоровлення дітей, приділивши особливу увагу оздоровленню дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти осіб, визначених учасниками бойових дій, діти  із сімей, які зареєстровані як внутрішньо переміщені ; дітей – інвалідів; дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; активних учасників шкільного самоврядування, художньої самодіяльності, спортивного життя,талановитих та обдарованих дітей.

Відповідальні:

Виконком селищної ради

Адміністрації гімназії ,                                                                   ОНЗ Гребінківський НВК., ЦДЮТ

Червень

5.2.Вжити заходів з благоустрою селищного стадіону, спортивних майданчиків та забезпечити належні умови їх функціонування в літній оздоровчий період

Відповідальні:

Виконком селищної ради

Адміністрації гімназії та                                                                                   ОНЗ Гребінківський НВК

адміністрація КП                                                                                                “Гребінківський  ЖКГ”

Липень-серпень

5.4. Розробити план заходів щодо роботи на спортивних майданчиках , на стадіоні за місцем проживання в літній період із залученням вчителів з фізичного виховання з метою масової зайнятості дітей волейболом, баскетболом, футболом, організувати проведення змагань серед учнів школи.

Відповідальні:

Адміністрації гімназії та                                                                          ОНЗ Гребінківський НВК,

працівник стадіону

Липень-серпень

5.5. Вжити заходів щодо профілактики дитячого травматизму та запобігання нещасним випадкам під час відпочинку та оздоровлення дітей.

Відповідальні:

виконком селищної ради

Адміністрації гімназії та                                                                                   ОНЗ Гребінківський НВК,                                                                                  медичні сестри закладів

Гребінківська районна                                                                                                лікарня

Липень

5.6. Поліпшити харчування дітей дошкільного віку за рахунок збільшення в раціоні свіжих овочів , фруктів та соків.

Відповідальні:

районний відділ освіти

завідуючі ДНЗ “Казочка”                                                                                  та      ДНЗ “Дзвіночок”

постійно

5.7. Сприяти залученню підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової і матеріальної допомоги в організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей соціально незахищених категорій.

Відповідальні:

селищна рада

адміністрації гімназії та                                                                                    ОНЗ Гребінківський НВК

постійно

5.8. Придбати путівки за рахунок бюджетних коштів на суму 63 000 (шістдесят три тисячі) грн. для оздоровлення дітей згідно п. 4.1.

Відповідальні:

виконком селищної ради

липень

5.9. Організувати пільгове культурно-екскурсійне і транспортне обслуговування груп дітей під час канікул.

Відповідальні:

виконком селищної ради

Адміністрації гімназії та                                                                          ОНЗ Гребінківський НВК.

липень

5.10. Сприяти проведенню культурно-масових заходів для дітей і молоді у Центрі дитячої та юнацької творчості, гімназії, ОНЗ Гребінківський НВК, бібліотеці для дітей.

Відповідальні:

Працівники ЦДЮТ

Завідувач  бібліотеки для                                                                                  дітей

липень-серпень

5.12. Сприяти організації дозвілля дітей, схильних до правопорушень .

Відповідальні:

Працівники ЦДЮТ

завідувач бібліотеки для                                                                                             дітей

постійно                       5.13. Провести виховні заходи з метою роз’яснення та попередження правопорушень, злочинів серед дітей і підлітків під час літніх канікул.                                                                                                  Відповідальні:

адміністрації гімназії та                                                                           ОНЗ Гребінківський НВК.

липень

 1. Медичне забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей.

6.1. Вжити заходів щодо посилення щодо належного медичного обслуговування дітей, профілактики захворюваності, матеріально – технічного забезпечення медичних пунктів.                                                                        Відповідальні:                                                                                                                                                                              виконком селищної ради,                                                                        Гребінківська районна лікарня,                                                                       медичні працівники                                                                                 ОНЗ Гребінківський НВК та гімназії                                                                                                          липень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       Додаток № 2

до рішення сесії селищної ради

від 21.12.2018 року  № 473-ХХV-VII

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про порядок відбору та направлення дітей

селища Гребінки на оздоровлення та відпочинок

до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

 

І. Загальні положення

1.1. Положення про порядок відбору та направлення дітей селища на оздоровлення та відпочинок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі – Положення), застосовується під час відбору та направлення дітей селища, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за путівками, вартість яких відшкодо­вується за рахунок видатків селищного бюджету.

1.2. Виконавчий комітет Гребінківської селищної ради (далі – Виконком) закуповує путівки для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів селищного бюджету без проведення процедури закупівлі послуг за державні кошти відповідно до чинного законодавства.

1.3. Адміністрації Гребінківської гімназії, ОНЗ Гребінківський НВК, Васильківського районного ЦДЮТ, Васильківської районної ДЮСШ, Гребінківської дитячої школи мистецтв здійснюють відбір дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за путівками, які подаються на затвердження Службі у справах дітей та сім’ї Васильківської районної державної адміністрації (далі – Служба), яка складає списки дітей згідно з додатком до цього Положення (далі – Списки).

1.4. Путівки для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, Виконкомом надаються відповідно до глави 3 цього Положення, безоплатно або з частковою оплатою, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, що їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством, та/або коштів Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

1.5. Відбір та направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за поданням  адміністрацій Гребінківської гімназії, ОНЗ Гребінківський НВК, Васильківського районного ЦДЮТ, Васильківської районної ДЮСШ, Гребінківської дитячої школи мистецтв, здійснює Виконком.

1.6. До дитячих закладів оздоровлення та відпочинку протягом року направляються діти віком від 7 до 18 років.

1.7. За путівками для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дитина не може бути направлена до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку більше одного разу за один календарний рік.

1.8. У випадку дострокового виїзду дитини з дитячого закладу оздоровлення та відпочинку сума коштів від вартості путівки (батьківська часткова оплата), що залишилася невикористаною, не повертається.

1.9. Дане положення не розповсюджується на організацію роботи наметових містечок.

ІІ. Порядок розподілу путівок для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і контроль за дотриманням вимог чинного законодавства та цього Положення

2.1. Розподіл путівок для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровчу зміну здійснюється Виконкомом  та затверджується наказом начальника Служби.

2.2. Керівники Гребінківської гімназії, ОНЗ Гребінківський НВК, Васильківського районного ЦДЮТ, Васильківської районної ДЮСШ, Гребінківської дитячої школи мистецтв, на яких покладено виконання вимог цього Положення, забезпечують формування бази даних відповідних категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і керуються цими даними для розподілу путівок.

2.3. Виконком координує діяльність адміністрацій Гребінківської гімназії, ОНЗ Гребінківський НВК, Васильківського районного ЦДЮТ, Васильківської районної ДЮСШ, Гребінківської дитячої школи мистецтв, спрямовану на організацію оздоровлення та відпочинку дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

ІІІ. Порядок надання дітям путівок для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

3.1. Виконком надає путівки:

3.1.1. Безоплатні:

дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

вихованцям дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей (у тому числі і рідним дітям батьків вихователів чи прийомних батьків);

дітям-інвалідам за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування;

дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям з малозабезпечених сімей, сім’ї яких відповідно до чинного законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям з багатодітних сімей (в яких виховується 3 і більше дітей віком до 18 років);

дітям учасників АТО.

3.1.2. Путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених чинним законодавством, та/або коштів Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності:

дітям, які перебувають на диспансерному обліку; обдарованим і талановитим дітям, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам та/або дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, фестивалів, спартакіад, спортивних змагань не нижче районного, міського рівня (1-3 особисте або командне місце);відмінникам навчання.

3.2. У першочерговому порядку оздоровлюються діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей.

3.3. Виконком здійснює відбір дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до Положення, складає та подає на затвердження Службі списки дітей згідно з додатком до цього Положення (далі – Списки), не пізніше 5 днів до початку оздоровчої зміни.

3.4. Оформлені належним чином списки для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, передаються особі, яка супроводжує дітей до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

3.5. У разі відсутності безоплатних путівок за бажанням батьків (осіб, які їх замінюють) дитина пільгової категорії, яка має право на отримання безоплатної путівки, може отримати путівку з частковою оплатою вартості.

3.6. До початку оздоровчої зміни частина вартості путівки для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, яка оплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють), з інших джерел, не заборонених чинним законодавством, сплачується на банківський рахунок відповідного оздоровчого закладу.

 1. IV. Перелік документів, необхідних для отримання путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

4.1. Для надання путівок до Виконкому  подаються такі документи:

4.1.1. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

4.1.2. Для вихованців дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей (у тому числі рідних дітей прийомних батьків та батьків вихователів):

копія свідоцтва про народження;

копія розпорядчого документа органу, який створив прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу (для рідних дітей прийомних батьків чи батьків вихователів).

4.1.3. Для дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

4.1.4. Для дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, та дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

4.1.5. Для дітей з малозабезпечених сімей, сім’ї яких відповідно до чинного законодавства одержують державну соціальну допомогу мало­забезпеченим сім’ям:

копія свідоцтва про народження;

довідка про призначення державної соціальної допомоги мало­забезпеченим сім’ям.

4.1.6. Для дітей з багатодітних сімей (в яких виховується 3 і більше дітей віком до 18 років): опія свідоцтва про народження; копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

4.1.7. Для обдарованих і талановитих дітей, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам та/або дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, фестивалів, спартакіад, спортивних змагань (1-3 особисте або командне місце):

копія свідоцтва про народження;

копія відповідного посвідчення, диплома, грамоти тощо про присвоєння звання переможця, лауреата та дипломанта олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань (1-3 особисте або командне місце) отримані упродовж останніх 3 років.

4.1.8. Для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:

копія свідоцтва про народження; форма первинної облікової документації № 079/о „Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку”, де описується стан здоров’я дитини та зазначається перебування під диспансерним наглядом;

4.1.9. Для відмінників навчання: копія свідоцтва про народження; копія табелів успішності за попередній та поточний навчальний рік. У табелі враховуються тільки річні (підсумкові) оцінки.

4.2. Зазначені у главі 4 документи не потребують нотаріального засвідчення. Їх копії засвідчуються начальником  Служби.

4.3. Відповідальними за дотримання вимог цього Положення та за збереження зібраних документів є начальник  Служби.

4.4. Перед відправленням діти, яким надається путівка для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, проходять медичний огляд. На кожну дитину, яка направляється до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, оформляється медична карта. Карта заповнюється районною, міською лікувально-профілактичною установою та відповідним закладом санітарно-епідеміологічного нагляду.

 1. V. Проїзд груп дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

5.1. Проїзд дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку проводиться організовано групами або індивідуально.

5.2. Проїзд дітей здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють), а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5.3. Відповідальними за збереження життя та здоров’я дітей, які направляються   до дитячих   закладів   оздоровлення    та   відпочинку у складі

організованої групи, на весь період перебування в дорозі, в день заїзду та до моменту передачі їх батькам є відповідні працівники дитячих оздоровчих закладів та особи, які супроводжують групу дітей.

5.4. Супроводжуючі особи призначаються наказом начальника Служби.

5.5. Діти, які направляються до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, повинні мати з собою такі речі, необхідні для перебування в закладі:

предмети особистої гігієни; одяг і змінне взуття; дві зміни нижньої білизни;

спортивне взуття та одяг; купальник, плавки, взуття, що не промокає; головний убір від сонця; теплі речі; кімнатне взуття.

5.6. У разі захворювання дитини дитячий заклад оздоровлення та відпочинку організовує її лікування та за потреби доставляє до місця постійного проживання.

 

Виконавчий комітет Гребінківської селищної ради