03.01.2017

Рішення від 19 грудня 2016 року№190 – ІХ – УІІ Про встановлення транспортного податку на території селища Гребінки.

Від адміністрація

 

 

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

 Р І Ш Е Н Н Я

від 19 грудня 2016 року                                                  №  191 – ІХ-УІІ

смт Гребінки

 

Про встановлення транспортного податку на території селища Гребінки.

 

Керуючись ст.143 Конституції України, відповідно до ст.69 Бюджетного кодексу України, ст.267 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями, п.24 ст.26 та ст.69 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації комісії з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету та фінансів, погодження постійних комісій селищної ради, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

  1. Встановити транспортний податок на території селища Гребінки.
  2. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.
  3. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, а базовий податковий період дорівнює календарному року.

4.Затвердити Положення про транспортний податок на території селища Гребінки ( додаток № 1).

  1. Рішення опублікувати на офіційному сайті Гребінківської селищної ради.
  2. Рекомендувати селищному голові забезпечити направлення в установленому порядку копії даного рішення до об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету та фінансів.

 

Селищний голова                                            Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

 

 

 

 

                                                                                               Додаток  1

 

П о л о ж е н н я

про транспортний податок

на території селища Гребінки

1. Загальні положення.

Транспортний податок встановлюється на підставі ст.267 Податкового Кодексу України .

2. Платники податку.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані  згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до  пункту 3 цього Положення є об’єктами оподаткування.

3. Об’єкт оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.

4. База оподаткування.

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.3 цього Положення.

5. Ставка податку.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

6. Податковий період.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

7. Порядок обчислення суми податку.

7.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом  за місцем його реєстрації  до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи  за місцем реєстрації об’єктів оподаткування,  що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування, декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

8. Порядок сплати податку.

Податок сплачується  за місцем реєстрації об’єктів оподаткування  і зараховується на відповідний аналітичний рахунок управління Державного казначейства у  районі.

9. Строки сплати податку.

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

 

 

Селищний голова                                         Н.С.Збаращенко