03.01.2017

Рішення від 19 грудня 2016 року№190 – ІХ – УІІ Про затвердження ставок земельного податку за земельні ділянки

Від адміністрація

 

 

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

 Київської області

Р І Ш Е Н Н Я

від 19 грудня  2016 року                                                   № 190- ІХ-VІІ

смт Гребінки

 

Про  затвердження ставок земельного податку

за земельні ділянки 

 

Керуючись статтею 143 Конституції  України, відповідно до  пункту 10.2 статті 10, статей 284,285 Податкового кодексу України зі змінами  та доповненнями, пункту 24 статті  26 та статті 69 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи рекомендації  постійної комісії  з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету та фінансів, погодження постійних комісій,   селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1.Затвердити ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) :

1.1.Ставка податку  за 1 гектар сільськогосподарських угідь  встановлюється у відсотках від її нормативної грошової оцінки в у таких розмірах:

– для ріллі – 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (залишити на рівні минулих років);

1.2.Ставка податку  за земельні ділянки (в межах населеного пункту), зайняті житловим фондом  фізичних осіб  встановлюється в розмірі 0,03 відсотка від їх нормативної грошової оцінки ( залишити на рівні минулих років);

1.3. ставку податку у розмірі 5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності);

1.4. ставка податку за інші  земельні ділянки на території селищної ради встановлюється в розмірі 2 відсотки від їх нормативної грошової оцінки.

1.5. ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населеного пункту, встановлюються в розмірі 5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

1.6.для платників єдиного податку четвертої групи ставку податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановити у розмірі:

  • 0,81 % від бази оподаткування для ріллі, сіножатей, пасовищ;
  • 0,49 % – для багаторічних насаджень;
  • 5,4 % – для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільгоспвиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

 

  1. Встановити пільги щодо сплати земельного податку  для фізичних та юридичних осіб:

2.1. Від сплати податку звільняються фізичні та юридичні особи відповідно до статей 281,282  Податкового кодексу України, а також:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники антитерористичної операції.

– фізичні особи, визнані  законом особи, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи;

– за земельні  ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб  поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм;

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більше як 0,15 гектара;

– звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи   власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок  та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

– заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки,  пам’ятки природи ;

–  дослідні господарства науково-дослідних установ ;

– органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Державна служба надзвичайних ситуацій, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

– релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків;

–  дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

– Васильківська районна державна лікарня ветеринарної медицини.

 

  1. Не підлягають оподаткуванню земельні  ділянки, визначені статтею 283 Податкового кодексу України.

 

  1. Затвердити Положення про встановлення плати за землю на території селища Гребінки (Додаток № 1).

 

  1. Дане рішення опублікувати на сайті Гребінківської селищної ради.

 

  1. Рекомендувати селищному голові забезпечити направлення в установленому порядку копії даного рішення із додатком до Васильківської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області.

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету та фінансів.

 

 

 

Селищний голова                                      Н.С.ЗБАРАЩЕНКО