19.05.2021

У Гребінківській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою»

Від адміністрація
У Гребінківській громаді відбулась важлива подія – урочисте відкриття ЦНАПу ( Центр надання адміністративних послуг ). Це велике досягнення і ми пишаємося тим, що у нашій громаді з’явився висококласний ЦНАП, який відповідає сучасним вимогам та європейським стандартам, який буде надавати близько 100 видів послуг.
Надійними партнерами нашої громади по створенню ЦНАП стали українські та шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою» – міжнародної програми, яка фінансується Європейським Союзом та його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

133 послуги надають мешканцям та бізнесу 19 працівників ЦНАП, які пройшли навчання від експертів Програми U-LEAD. У ЦНАП облаштована громадська приймальня та місце для отримування відвідувачами електронних послуг. Сучасний ЦНАП обслуговуватиме понад 15 тисяч мешканців громади.

Лілія Попова, начальник відділу з питань моніторингу, аналізу політики та  взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування  Міністерства розвитку громад та територій, привітала мешканців Гребінківської територіальної громади з відкриттям ЦНАП:
«Серед пріоритетів Мінрегіону – допомога громадам у створенні сучасних ЦНАП, що забезпечують мешканців доступними та якісними послугами від держави. Міністерство високо цінує внесок Програми «U-LEAD з Європою» та органів місцевого самоврядування у побудову в Україні мережі надання якісних адмінпослуг. Сподіваємося, що такі події як сьогодні, а також інноваційна робота колективу в сучасних умовах спонукатимуть мешканців до розвитку та зростання добробуту наших громадян».

На церемонію відкриття завітали почесні гості:
🔹 Наталія Погребна – директорка департаменту економіки та цифровізаціїї Київської обласної державної адміністрації;
🔹 Лілія Попова – начальник відділу політики взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України;
🔹 Юлія Савчук – державна експертка експертної групи розвитку мережі та підвищення якості надання публічних послуг Директорату системного розвитку надання публічних послуг Міністерства цифрової трансформації України;
🔹 Петро Макаренко – старший експерт напрямку з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»;
🔹 Алла Бондар – виконуюча обов’язки директора департаменту регіонального розвитку Київської обласної адміністрації;
🔹 Людмила Мерзлюк – голова Білоцерківської районної державної адміністрації;
🔹 Анатолій Чичикало – заступник голови Білоцерківської ради;
🔹 Михайло Пелих – начальник районного управління поліції Білоцерківського району;
🔹 Роман Засуха – голова Гребінківської селищної ради.
“Гребінківський ЦНАП, насправді, має весь потенціал для того, щоб ставати однією з найкращих практик в Україні в частині організації надання послуг: і офлайн, і онлайн. Тому що у вас передбачено, в тому числі, всі можливості для отримання мешканцями громади послуг онлайн, які є на порталі “Дія”.– зазначив у своїй промові Петро Макаренко.
Засуха Роман, голова Гребінківської селищної ради, подякував усім, хто долучився до створення ЦНАПу, хто доклав чималих зусиль, аби сьогодні громадяни змогли отримувати якісні адмінпослуги у комфортних умовах.

«Ми вдячні європейським партнерам за комплексну допомогу у створенні належного ЦНАП у громаді. Новий центр створено за кращими європейськими зразками для того, щоби мешканці отримували послуги та консультації у комфортних умовах. Тепер наша задача – сприяти ефективному розвитку ЦНАП та підвищувати спроможність громади»,зазначив Роман Засуха, голова Гребінківської громади.

Головна мета Програми «U-LEAD з Європою» – якісне надання послуг громаді. Так працівники ЦНАПу пройшли спеціалізований навчальний тренінг з метою підвищення кваліфікації в сфері надання адмінпослуг в рамках Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». На відкритті учасникам тренінгу було вручено сертифікати, які засвідчують успішне проходження навчання.
Гребінківська територіальна громада отримала значну підтримку від Програми «U-LEAD з Європою», завдяки якій, в партнерстві громади та експертів програми було створено належний ЦНАП. Від сьогодні він починає свою роботу, головною метою якої є надання якісних адміністративних послуг. Відтепер більше ста послуг є доступними для громадян.