Гребінківська селищна територіальна громада
Білоцерківського району Київської області

ГРВІ

Дата: 22.01.2025 08:54
Кількість переглядів: 30

ГРВІ, або гостра респіраторно-вірусна інфекція - широко поширена патологія, на яку хворіють як діти, так і дорослі. Зазвичай неускладнені форми ГРВІ відрізняються сприятливим перебігом і короткою тривалістю.

Такі типові симптоми ГРВІ, як нежить, чхання, кашель, підвищення температури тіла триматися не довше ніж тижні. Але при таких ГРВІ, як наприклад, грип, дуже часто розвиваються серйозні ускладнення - пневмонії, міокардит, перикардити, менінгіти, що нерідко ведуть до летального результату. Особливо небезпечні всякого роду ГРВІ для вагітних жінок, літніх людей, людей з імунодефіцитами, немовлят.

Як і в разі будь-якого захворювання, ГРВІ краще попередити, ніж лікувати. Але чи ефективна при ГРВІ профілактика? Далі в статті розповімо більш детально, як проводитися профілактика ГРВІ, які препарати для цього використовуються, а також які особливості проведення профілактики у вагітних жінок і дітей.

Отже, як не захворіти на ГРВІ? Загальноприйняті профілактичні заходи включають наступне:

  • Зміцнення імунітету - з цією метою можна застосовувати вітамін С, і як окремий препарат, і в складі вітамінно-мінеральних комплексів.
  • Під час епідемії бажано носити маску і уникати тісних контактів з хворими людьми.
  • Часте миття рук.
  • Регулярне провітрювання приміщення.
  • Уникнення величезних скупчень людей (торгові центри, громадський транспорт, кінотеатри та ін.).
  • Зволоження слизової.


Повноцінний відпочинок, фізична активність, адекватний питний режим, повноцінне вітамінізоване харчування.

 

Профілактика ГРВІ за допомогою препаратів

Специфічна профілактика ГРВІ (препаратами) доцільна в тому випадку, якщо відомий збудник. Наприклад, якщо очікується епідемія грипу, рекомендується хоча б за два тижні до її початку провести вакцинацію. Вакцина містить поверхневі білки вірусу грипу, завдяки чому в організмі виробляються антитіла - при повторному обпаданні вірусу вони розпізнають його і знищують. Вакцинація забезпечує короткочасний імунітет, який зберігається на протязі від 6 до 12 місяців. Тому, вакцинацію слід проводити щорічно.

Ще один метод, яким проводиться профілактика ГРВІ - таблетки.

Препарати для профілактики ГРВІ найчастіше показані тоді, коли стався контакт з хворою людиною і існує високий ризик зараження. Така профілактика виправдана переважно тоді, коли мова йде про грип.

Ефективність імуностимуляторів та індукторів інтерферону в профілактиці ГРВІ не доведена! Більш того, ці препарати не дозволені до застосування у дітей та вагітних жінок!

 

Особливий підхід до профілактики ГРВІ у дітей

Профілактика ГРВІ у дітей вимагає особливого підходу, так як більшість з препаратів заборонені для застосування в дитячому віці. Як проводиться профілактика ГРВІ у дітей? Ліки, які можна застосовувати з профілактичною метою у дітей, включають вакцини (від 3 років), деякі противірусні препарати. Однак, ці ліки ефективні переважно при ГРВІ, викликаних вірусами грипу.

Профілактика ГРВІ у дітей проводиться також шляхом промивання носа фізіологічним розчином. Крім цього, існують рекомендації Американської асоціації сімейної медицини по застосуванню з профілактичною метою прибутків.

Способи профілактики ГРВІ при вагітності

Профілактика ГРВІ при вагітності повинна проводитися з особливою обережністю! В першу чергу профілактика ГРВІ вагітним передбачає дотримання всіх загальноприйнятих рекомендацій - уникнення місць величезного скупчення людей, контакту з хворими, дотримання правил гігієни, використання засобів особистого захисту (максі, захисні окуляри), застосування вітамінних препаратів.

Також важлива специфічна профілактика ГРВІ при вагітності - вакцинація. При відсутності протипоказань її рекомендується робити всім вагітним жінкам! Що стосується специфічних медикаментозних препаратів, з ними слід бути обережним і не приймати без консультації лікаря.

Бережіть себе та своїх близьких!

                                                                                   Управління безпечності харчових продуктів та  

                                                                                         ветеринарної   медицини, державного нагляду за

                                                                                                    дотриманням санітарного законодавства   

                                                                                             Білоцерківського району Головного управління  

                                                                                Держпродспоживспоживслужби в Київській областіФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь