ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту регуляторного акта Проєкт рішення Про затвердження Правил утримання та експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади
про оприлюднення проєкту регуляторного акта
Проєкт рішення Про затвердження Правил утримання та
експлуатації дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
Розробник – Відділ економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року №1160-IV (далі-Закон) та з метою одержання зауважень і пропозицій, Відділ економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури Гребінківської селищної ради підготував проєкт рішення «Про затвердження Правил утримання та експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади».
Регуляторний акт дасть змогу забезпечити реалізацію Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади.
З метою отримання зауважень і пропозицій проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу буде розміщено на сайті Гребінківської селищної ради https://grebinky-rada.gov.ua/.
Зауваження та пропозиції щодо проєкту регуляторного акта та відповідного регуляторного впливу приймаються протягом 1 (одного) місяця з дня оприлюднення шляхом письмових та усних звернень до Відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури Гребінківської селищної ради. Поштова адреса розробника проєкту регуляторного акта: проспект Науки, 2, смт Гребінки, Київської області, Відділ економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури Гребінківської селищної ради, тел.+ 3 8(097) 452-92-65, e-mail: [email protected].
Начальник відділу Василь РУДЕНКО
економічного розвитку житлово-комунального
господарства капітального
будівництва та інфраструктури
Розроблено
відділом економічного розвитку, ЖКГ,
капітального будівництва та інфраструктури
Начальник відділу Василь РУДЕНКО
ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Білоцерківського району Київської області
VIII скликання
РІШЕННЯ
від 2024 року смт Гребінки № ________
Про затвердження Правил утримання та
експлуатації дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст. 26 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні», Наказу «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» від 01.03.2006 № 110, п. 3 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», з метою належного утримання обладнання та елементів благоустрою дитячих майданчиків в належному стані, враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, торгівлі, Гребінківська селищна рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Правила утримання експлуатації дитячих майданчиків на
території Гребінківської селищної територіальної громади» (додаток № 1).
- Балансоутримувачам дитячих майданчиків забезпечити роботу по утриманню об’єктів згідно Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади.
- Рішення оприлюднити на офіційному вебсайті Гребінківської селищної ради.
- Контроль за виконанням рішення покласти на відділ економічного розвитку житлово-комунального господарства капітального будівництва та інфраструктури, постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, торгівлі.
Селищний голова Роман ЗАСУХА
до рішення
Гребінківської селищної ради
від 2024 року № -VIII
Правила
утримання та експлуатації дитячих майданчиків
на території Гребінківської селищної територіальної громади
Дитячий майданчик (далі – майданчик) – це територія, на якій розташовані елементи дитячого вуличного ігрового та спортивного обладнання з метою організації змістовного дозвілля, занять спортом різних вікових груп дітей.
Обладнання (дитячого ігрового або спортивного майданчика) – обладнання, з яким чи на якому діти можуть гратися індивідуально чи у групі на свій розсуд та за своїми правилами.
Згідно з ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» майданчики організовують у вигляді окремих майданчиків для різних вікових груп або як комплексні майданчики із зонуванням за віковими інтересами. Для підлітків організовують спортивно-ігрові комплекси. Майданчики повинні бути обладнані малими архітектурними формами для відпочинку, ігор та занять фізкультурою та спортом.
Територія встановленого обладнання на майданчиках має відповідати проектній документації, яка погоджується у встановленому порядку, вимогам Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і цих Правил.
Відповідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 №173 «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», дворові території мікрорайонів повинні бути озеленені відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил, а також нормативно-правових актів у сфері містобудування, але не менше, ніж площа смуги зелених насаджень шириною 5 м по периметру житлового будинку або відповідної площі озеленення на вільній від забудови території подвір'я, та забезпечувати різні види відпочинку та занять усіх груп населення, у тому числі майданчики для:
- ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку розміром не менше 0,7 кв. м/люд., які слід розміщувати на рівній землі території подвір'я на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель, внутрішньо квартальних проїздів та на відстані не менше 20 м від місць розміщення контейнерів для збирання твердих побутових відходів, короткочасних стоянок автотранспорту та відокремлювати по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3 м;
- занять фізкультурою та спортом розміром не менше 0,2 кв. м/люд. на відстані від житла – 10-40 м.
Майданчики повинні бути ізольовані від об'єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м і не повинні бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту.
Розміщення майданчиків на покрівлях напівпідземних і наземних споруд забороняється.
Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 № 110, а саме:
- обладнання та його складові частини повинні відповідати загальним вимогам безпеки і заходам захисту відповідно до встановлених вимог;
- відповідати віковій групі дітей;
- забезпечувати доступ дорослих для допомоги дітям усередині обладнання;
- не допускати скупчення води на поверхні та забезпечувати вільний стік і просихання;
- конструкція обладнання має забезпечувати міцність, стійкість, твердість і просторову незмінюваність;
- наявність виступаючих елементів обладнання з гострими кінцями або крайками, здатними нанести травму не допускається.
Елементи конструкцій, що перевіряються розрахунком або випробуванням, повинні витримувати найбільш несприятливе сполучення навантажень.
Для захисту дітей від падіння з обладнання його слід оснащувати поручнями та огородженням.
Обладнання має унеможливлювати затискання тіла, частин тіла, пальців, волосся, одягу дитини, ґудзиків.
На сходах, які доступні дітям до трьох років – поручні обладнують, починаючи з першого східця.
Поверхня майданчика має бути вільною від будь-яких гострих, заточених частин або виступів. Матеріали з незадовільними ударопоглинальними властивостями повинні бути тільки поза зоною приземлення.
Під усім обладнанням майданчика, на якому висота вільного падіння перевищує 600 мм, має бути ударопоглинальне покриття на всій зоні приземлення.
Обладнання майданчика повинно відповідати вимогам безпеки. З метою перевірки стану обладнання балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація, інше) проводить комісійне обстеження його елементів та складає і затверджує Акт огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків (далі – Акт) (додаток 1 до Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади). У разі відсутності Паспорту майданчику, підприємство, яке надає послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій або балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація, інше) складає Паспорт за формою відповідно до додатку 2 до Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади.
До оформлення Акта та Паспорта, майданчик повинен бути закритий для використання.
Балансоутримувачам (власникам, обслуговуючим організаціям інше) майданчиків встановити періодичність огляду обладнання майданчиків:
- регулярний візуальний огляд один раз на тиждень;
- плановий огляд один раз на місяць з записом у «Журнал результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків» (додаток 3 до Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади);
- позаплановий огляд у разі необхідності;
- щорічний основний огляд.
Регулярний візуальний огляд спрямований на виявлення небезпечних пошкоджень елементів конструкцій майданчика, спричинених вандалізмом, неправильною експлуатацією або природними умовами. Особливу увагу слід приділяти збереженню комплектності обладнання, його структурної цілісності, справності, стану рухомих частин, місць зварювання.
Планові огляди полягають в детальному огляді поверхонь майданчика, перевірки дії і надійності обладнання. Особлива увага приділяється рухомим елементам з тертям. Також, під час огляду перевіряється комплектність, правильність та надійність монтажу ігрових елементів, надійність кріплення до фундаментів, безпечність покриття майданчика, наявність технічного Паспорта майданчика. При виявленні серйозних дефектів, які ставлять під загрозу безпеку, вони повинні бути негайно усунуті.
Позаплановий огляд проводиться після стихійного лиха або інших обставин, які можуть спричинити пошкодження елементів майданчика, для негайного їх відновлення.
Щорічний основний огляд проводиться не рідше одного разу на рік, з оформленням Акта, як правило, навесні, а для навчальних закладів – перед початком навчального року.
Обслуговування майданчиків включає в себе заходи по усуненню дефектів або відновленню необхідного рівня безпечності ігрового обладнання та поверхонь елементів майданчика, що включають:
- перевірку елементів кріплення та рухомих частин;
- змащування рухомих частин;
- відновлення ушкоджених елементів та деталей;
- видалення колючих і ріжучих предметів з території майданчика або забруднень, аварійних дерев тощо;
- відновлення встановленого рівня сипкого матеріалу у зонах приземлення;
- утримання огорожі в належному стані;
- заміна кріплення;
- фарбування поверхонь структурних елементів;
- зварювання металічних елементів;
- заміна зношених чи пошкоджених частин структурних елементів;
- заміна пошкоджених структурних елементів.
Виконання ремонту під час експлуатації обладнання не рекомендовано, так як можливе травмування обслуговуючого персоналу та присутніх. Зміна елементів або частин обладнання, які можуть призвести до небезпечної експлуатації обладнання, можуть бути виконані тільки після консультації з виробником. Якщо технічний стан обладнання небезпечний для використання, допуск відвідувачів повинен бути заборонений.
Для підвищення рівня безпечної експлуатації, на майданчиках балансоутримувачами (замовниками, власниками, обслуговуючими організаціями інше) встановлюються таблички про Правила утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади (додаток 4 до Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території Гребінківської селищної територіальної громади).
Демонтаж обладнання майданчика або його елементів проводиться за рішенням комісії, утвореної наказом (розпорядженням) керівника балансоутримувача. До складу комісії входять:
- представники обслуговуючої організації;
- представники селищної ради, інших організацій, підприємств, установ у разі необхідності та за їх згодою.
За результатами огляду комісія складає Акт, в якому зазначає необхідність демонтажу окремих елементів обладнання. Підприємство, яке надає послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, послуги з управління будинком, або балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація, інше) здійснює демонтаж обладнання майданчика відповідно до складеного Акта, що є невід’ємною частиною Паспорта, до якого вносяться відповідні зміни.
Відвідувачі дитячих ігрових та спортивних майданчиків, прийшовши на дитячий майданчик, повинні проаналізувати стан обладнання і пояснити дитині, чи можна зараз кататися (і чому). З часом малюк зрозуміє, що можна, а що ні, і зможе сам робити висновки. Частота травм на майданчику обумовлена тим, що дорослі підсвідомо сприймають його як безпечне місце. Потрібно пам’ятати, що дитина, захоплена грою, не завжди розуміє, що вона ризикує отримати травму. Про його безпеку повинні думати батьки. Щоб дитина засвоїла і дотримувалась правил безпечної поведінки на дитячому майданчику, необхідно обговорювати можливі ситуації, розповідати, як їх уникнути.
Відвідувачі та батьки, які відвідують дитячі ігрові та спортивні майданчики повинні дотримуватись основних правил:
- прийшовши не залишайте дітей без нагляду;
- діти у віці до 7 років повинні перебувати на дитячому майданчику під наглядом дорослих;
- завжди перевіряйте, чи справне обладнання дитячого майданчика, чи немає там травмонебезпечних предметів, особливо уважно обстежте пісок: у ньому можуть бути скло та інші гострі предмети;
- огляньте територію навколо, чи немає відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів, недобудованих об’єктів, стоянок автотранспорту тощо.
Батьки несуть повну відповідальність за поведінку своїх дітей та у разі травмування.
Селищний голова Роман ЗАСУХА
до Правил утримання та експлуатації
дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
ЗАТВЕРДЖУЮ
керівник ________________
(назва організації)
_______ ________________
(підпис) (ініціали прізвище)
«____» __________ ______р.
м.п.
Акт № ____
Правил утримання та
експлуатації дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
___________________ ___________________
(Дата складання) ( місце складання)
Балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація інше) _________________________________________________________________
Місце знаходження ________________________________________________
Характеристика стану обладнання дитячого ігрового чи спортивного майданчика:
№ п/п |
Найменування обладнання |
Результат огляду |
Виявлені недоліки |
Перелік заходів, щодо усунення виявлених недоліків |
Примітка |
|
|
|
|
|
|
Проведений огляд та перевірка обладнання дитячого ігрового чи спортивного майданчика свідчить про наступне:
_________________________________________________________________
Відповідальний за виконання
____________________ ____________ ____________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
Члени комісії:
____________________ ____________ ____________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
____________________ ____________ ____________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
Селищний голова Роман ЗАСУХА
до Правил утримання та експлуатації
дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
ПАСПОРТ
(експлуатації дитячих майданчиків)
_________________________________________________________________
(найменування майданчика)
1. Відомості загального характеру:
1.1. Повна назва майданчика
_________________________________________________________________
1.2. Місце знаходження майданчика (найменування населеного пункту, вулиця, будинок)
_________________________________________________________________
1.3. Найменування організації, відповідальної за експлуатацію майданчика
_________________________________________________________________
1.4. П.І.Б. керівника організації, відповідальної за експлуатацію майданчика
_________________________________________________________________
1.5. Номер телефону, факсу, електронна адреса організації, відповідальної за експлуатацію майданчика
_________________________________________________________________
1.6. Рік та місяць вводу в експлуатацію майданчика
_________________________________________________________________
1.7. Балансова вартість майданчика
_________________________________________________________________
1.8. Загальна площа майданчика (кв. м.), розмір майданчика
_________________________________________________________________
1.9. Наявність огорожі території майданчику
_________________________________________________________________
1.10. Матеріал огорожі майданчику (бетон, метал, дерево, пластик і т.д.)
_________________________________________________________________
1.11. Наявність покриття на майданчику (так/ні)
_________________________________________________________________
1.12. Матеріал покриття майданчика (пісок, асфальт, бетон, щебінь, дерев’яне покриття, штучна трава, резинобітум, декоративна плитка і т.д.)
_________________________________________________________________
1.13. Наявність електричного освітлення майданчика (так/ні)
_________________________________________________________________
1.14. Вид електричного освітлення майданчика (підвісне, прожекторне і т.д.)
_________________________________________________________________
1.15. Додаткові відомості про майданчик
_________________________________________________________________
2. Технічна характеристика майданчика
2.1. Обладнання розташоване на майданчику
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(№ найменування обладнання (конструктивної форми), які є на майданчику, марка, рік випуску, матеріал обладнання (конструктивної форми), технічний стан обладнання (конструктивної форми)
2.2. Призначення експлуатації майданчика
__________________________________________________________________________________________________________________________________
2.3. Додаткова інформація
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Паспорт майданчика склав
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(посада, П.І.П., підпис)
Селищний голова Роман ЗАСУХА
Додаток № 3
до Правил утримання та експлуатації
дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
Журнал
результатів контролю за технічним станом та експлуатацією
дитячих майданчиків
№ п/п |
Число, місяць, рік |
Місце знаходження |
Технічний стан (задовільний/ незадовільний)
|
Виявлені недоліки |
Прийняті міри |
Відповідальний П.І.Б., підпис |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Селищний голова Роман ЗАСУХА
Додаток № 4
до Правил утримання та експлуатації
дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
Правила
експлуатації дитячих майданчиків
Увага! |
Діти до 7 років повинні знаходитись на майданчику в супроводі та під наглядом дорослих (батьків, вихователів тощо) |
Перед використанням ігрового обладнання переконайтесь у його безпеці та справності та відсутності сторонніх предметів |
Шановні відвідувачі! |
На дитячому майданчику забороняється 1. Користуватися дитячим ігровим обладнанням особам старше 16 років та вагою більше 2. Палити та залишати недопалки, вживати алкогольні напої. 3. Вигулювати тварин. 4. Використовувати ігрове обладнання не за призначенням. 5. Паркувати транспортні засоби. 6. Розводити багаття. 7. Засмічувати територію. 8. Ламати та пошкоджувати дерева, кущі, газони, підвішувати на дерева мотузки, гойдалки. 9. Ламати і переміщати місця для сидіння та урни. |
Номера телефонів для екстрених викликів: Рятувальна служба ДСНС - 101 Поліція - 102 Швидка допомога - 103
|
Шановні батьки, пам’ятайте Ви несете відповідальність за життя і здоров’я дітей! |
Відділ економічного розвитку житлово-комунального господарства капітального будівництва та інфраструктури Гребінківської селищної ради
Селищний голова Роман ЗАСУХА
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проєкту рішення Гребінківської селищної ради
Правил утримання експлуатації дитячих майданчиків на території
Гребінківської селищної територіальної громади
- Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Проект рішення розроблений відповідно до ст. 144 Конституції України, ст. 26 Закону України «Про органи місцевого самоврядування і Україні», Наказу «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» від 01.03.2006 № 110, п. 3 ч. 2 ст. 10 Закону України від 06.09.2005 № 2807-VI «Про благоустрій населених пунктів», з метою належного утримання обладнання та елементів благоустрою дитячих майданчиків в належному.
2. Визначення цілей регулювання
Метою прийняття зазначеного регуляторного акту є :
- створення безпечних умов для відвідувачів дитячих майданчиків Гребінківської селищної територіальної громади;
- забезпечення єдиних вимог до належного утримання та безпечної експлуатації дитячих майданчиків Гребінківської селищної територіальної громади, що дає змогу попередити передчасний їх знос;
З метою забезпечення належного утримання дитячих ігрових та спортивних майданчиків, створення безпечних умов для відпочинку дітей, провести комплекс заходів, спрямованих на приведення у відповідальність до вимог чинних нормативно-правових актів стану зазначених об’єктів, їх належне обслуговування та безпечну експлуатацію.
3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу
Досягнення вирішення проблеми можливо шляхом забезпечення належного утримання та безпечної експлуатації дитячих майданчиків, постійний контроль щодо належного утримання та безпечної експлуатації дитячих майданчиків балансоутримувачем: проведення Регулярного візуального огляду - перевірка обладнання, що дозволяє виявити очевидні небезпечні дефекти, спричинені актами вандалізму, неправильної експлуатації та кліматичними умовами термін –щоденно.
Інші альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті, які не передбачають регуляторного впливу – відсутні.
4. Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми і відповідні заходи
З метою отримання зауважень та пропозицій, проєкти регуляторних актів оприлюднюються на офіційному сайті Гребінківської селищної ради в мережі Інтернет.
Всі зауваження, які надійдуть в місячний термін після першого оприлюднення будуть розглянуті комісією в остаточному варіанті регуляторного акту.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту
Прийняття рішення Гребінківською селищною радою дозволить забезпечити належне утримання та безпечну експлуатацію дитячих майданчиків.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта
Основне завдання – забезпечити для дітей безпечне середовище, в якому вони могли б грати і розвиватися з мінімальним ризиком для здоров’я і життя. Забезпечення належного утримання дитячих майданчиків, створення безпечних умов для відпочинку дітей, провести комплекс заходів, спрямованих на приведення у відповідність до вимог чинних нормативно-правових актів стану зазначених об’єктів, їх належне обслуговування та безпечну експлуатацію.
Прийняття цього регуляторного акта забезпечить виконання вимог нормативно-правових актів. Очікувані результати прийняття рішення визначено із застосуванням методу аналізу вигод та витрат:
Категорії суб’єктів, на яких впливає регуляторний акт |
|
Органи влади |
|
Вигоди |
Витрати |
- виконання вимог чинного законодавства |
додаткових витрат не передбачається
|
7. Термін дії акту
Термін дії запропонованого регуляторного акта необмежений, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.
8. Показники результативності акту
В результаті проведення як базового, так і повторного відстеження будуть аналізуватись такі показники:
-встановлення кількості паспортизованих дитячих майданчиків;
- встановлення кількості дитячих майданчиків, які за технічним станом підлягають демонтажу (та демонтованих).
9. Заходи, за допомогою яких здійснюватиметься базове відстеження результативності акту
У разі виявлення неврегульованих або проблемних питань, які передбачаються встановлювати шляхом якісних і кількісних показників дії цього акта, буде розглянута можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін до рішення.
Начальник відділу Василь РУДЕНКО
економічного розвитку житлово-комунального
господарства капітального
будівництва та інфраструктури